#8 Dzień po dniu … nowe wideo szkolenie jak robić grafikę w kółku i walka z Camtasia, programy IObit Uninstaler, Camtasia, wtyczka FAQ

Dzisiaj DZIEŃ #8/30.Pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Zaczęłam sobie ok 14:00 spisałam swoją listę 10 celów, co należy jak zrobic zdjecie w kolkurobić każdego dnia. O tym mówi np. Brian Tracy w nagraniu „Samodyscyplina | Dlaczego nie robisz tego, co zaplanowałeś?”.

A potem chwile zajrzałam do panela szkoleniowego mojego Klienta, jednak czułam wenę na stworzenie dzisiaj czegoś. Więc postanowiłam zrobić szkolenie o tym jak wycinać ze zdjęcia kółko. Takie zdjęcie twarzy w kółku z cieniem.

No i się okazało, że praca ta potrwała do godziny 20:47 – własnie w tej chwili jest taka godzina, a szkolenie wideo dopiero mi się renderuje. Znowu wyskoczyły problemy 😀 … normalka…. jak mówi Marcin Osman – „jesteś przedsiębiorcą i nie lubisz problemów??? To je Ku..a POLUB!”

…. no 100% właśnie tak jest. Problemy są w zasadzie codziennie. Z resztą przeczytaj sobie ten cykl „dzień po dniu”, to sam zobaczysz, że niemalże codziennie się z czymś nieprzewidzianym zmagam.

Więc jeśli Ty też masz problemy w swoim eBiznesie to nie dlatego, że coś z Tobą jest nie tak, że się nie nadajesz itd… tylko dlatego, że TAK JEST u KAŻDEGO. Więc albo to zaakceptujesz i pomimo tych problemów będziesz dalej robić swoje, albo stwierdzisz, że odpuszczasz. I ….BIEDRONKA na kasie 🙂 o ile nie masz lepszych pomysłów i oczywiście nie mam nic do osób, które pracują w Biedronce na kasie… to tylko przenośnia, że albo Ty decydujesz o swoim życiu, albo ktoś o nim zdecyduje.

Zatem dzisiaj zrobiłam:

 • lekko przerobiłam treść w panelu Klienta używając wtyczki FAQ – polecam bardzo tą wtyczkę do WordPress’a. Ona robi takie rozwijalne elementy.
  wtyczka FAQ rozwijalne lementy na strone wtyczka wordpress
 • zaczęłam nagrywać programem oCam szkolenie w Gimpie o tym jak zrobić takie zdjęcie w kółku z cieniem, ale okazało się, że Gimp nie działa gdy uruchomione jest nagrywanie ekranu w oCam. Musiałam więc odpalić nagrywanie w Camtasia. Odpaliłam nagrywanie, ale po nagraniu potrzebowałam zmontować to i wtedy zaczęły się problemy z Camtasia. Musiałam więc najpierw te problemy rozwiązać chcąc zmontować to szkolenie. Zaczęło się wiec szukanie rozwiązania na YT, następnie gdy już znalazłam to zaczęło się grzebanie w Panelu Sterowania w Windows. Odinstalowywanie Camtasia, a do tego potrzebowałam z kolei następnego programu, który odinstaluje w taki sposób, żeby nie zostawiać żadnych śmieci. Taki program to IObit Uninstaler. Musiałam go zainstalować. Potem odinstalować Camtasie. Potem pozmieniać parametry w Zaporze systemu Windows. Potem musiałam szukać odpowiednich ustawień aby móc uruchomić Camtasię. To wszystko było bardzo czasochłonne i zajęło mi ponad 3 godziny. W końcu tak się wkurzyłam, że po prostu weszłam na stronę Camtasia i kupiłam upgrate ponieważ już kiedyś kupiłam wersje Camtasia Studio 7. Więc zdenerwowana tymi cudawiankami miałam już dość tego kombinowania i kupiłam wersję Camtasia Studio 2018. Po 4 godzinach walk stałam się szczęśliwą NAPRAWDĘ SZCZĘŚLIWĄ posiadaczką oprogramowania. W końcu skończyły się moje zmagania raz na zawsze.
  jak nagrywać ekran monitora camtasia
 • zatem ok godziny 18:00 zaczęłam montować moje szkolenie, które nagrałam przed tymi wszystkimi zmaganiami ok godz 14. Montaż był dość czasochłonny no i właśnie dopiero przed chwilą nagranie się zrenderowało i właśnie wrzucam je na Youtube.
 • po napisaniu tego wpisu zamierzam jeszcze wstawić to nagranie do moich kursów, będzie potrzeba porobić zdjęcia miniatur w Canva
 • zrobić zajawkę wideo tego kursu i wstawić na YT jako publiczne z linkiem do mojej witryny z pełną wersją kursu
 • zrobić wpis na blog o tym szkoleniu i tu też grafiki będą potrzebne
 • dołożyć do kolejki maili maila o tym kursie – tutaj ten email

Myślę, że zajmie mi to jeszcze ok 2h. Akurat zleci do północy bo antybiotyk mam brać – na szczęście już przed ostatnią porcje i od jutra myślę, że moje życie wróci do normy znowu zacznę chodzić spać wcześniej i wcześniej wstawać.Ok no to działam

Okazało się, że do północy zostało mi jeszcze trochę czasu, więc zrobiłam jeszcze:

 

….aaa MARZENIE #8 hmmm 😀 Przejechać motocyklem ROUTE 66 w USA 😀 ….

Pozostałe wpisy z kategorii „dzień po dniu… do celu…”

Oto moje 30 dni dzień po dniu, w których opisuję swoją pracę online. Wiele osób zastanawia się jak to wygląda, ile czasu zajmuje, co w zasadzie się robi. Zatem postanowiłam stworzyć taki spis tego co robię przez 30 dni. Przy okazji trenuję systematyczność 🙂 A to akurat przy pracy ONLINE jest dość istotna cecha, która decyduje o Twoim być lub nie być w Internecie.

Oczywiście – czekam na Twój komentarz 🙂 DZIĘKUJE!

Czy coś Cię powstrzymuje przed działaniem Online?

Masz jakiś problem, którego nie potrafisz rozwiązać i przez to stoisz
w miejscu? Nie zarabiasz?

Zgłoś mi bezpłatnie swój problem  sprawdzę czy mam na to rozwiązanie.
Tutaj ZGŁOŚ swój problem BEZPŁATNIE >>>

www.pomoc.joannasitarz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *