JAK ROZWIJAM SWOJ BINZES ONLINE

Zaczynam bloga o tym jak rozwijam swój biznes online

Dziś dzień moich urodzin. To bardzo dobry dzień… jak każdy inny z resztą, na rozpoczęcie po raz enty pisania bloga. Tak po raz enty.

Napisałam już bowiem wiele wpisów na blogach różnych swoich stron, a potem je usuwałam, bo zmieniła mi się ciągle koncepcja.

Dziś z perspektywy czasu widzę jaki to był ogromny błąd.

No więc dziś zaczynam kolejny raz. Nie wiem już, który to raz. Na oko z tego co sobie przypominam to ok 15 raz.

Mam domenę swoją imienną joannasitarz.pl. Zawsze klientom mówię, że to najważniejsza domena. Ponieważ czymkolwiek w życiu będziesz się zajmować, to zawsze będziesz nosić swoje imię i nazwisko. Zatem na swojej stronie, wyświetlanej pod taką domeną, zawsze wszystko czym się zajmujesz możesz podpiąć.

Postanowiłam na tej domenie prowadzić BLOG o tym jak rozwijam swój biznes online. Rozwijam go pod różnymi markami (domenami). To jednak wymaga mojej aktywności tam wszędzie, gdzie tę markę postanowiłam rozwijać. A to wymaga czasu. I robi się bardziej skomplikowane.

Dlatego osobie początkującej proponuję zawsze zacząć od swojej domeny imiennej i na tej jednej stronie prowadzić wszystko.

Wszystko pod nią podpinać, czyli zacząć na niej prowadzić blog, sklep początkowo z bezpłatnymi produktami wirtualnymi, wszelkie strony lądowania, oferty. Aby nie budować kolejnych domen i kolejnych miejsc w sieci. Ponieważ to bardzo rozprasza uwagę, pochłania więcej czasu.

Ja już na ten moment mam to rozbudowane na innych domenach, ale gdybym zaczynała dziś, to bym wszystko robiła pod www.joannasitarz.pl.

Od czego zacząć?

Proponuję zainstalować WordPressa i dobry szablon, taki, który umożliwia podpięcie sklepu, kursów online, bloga, stron lądowania. Ja używam FLATSOME. Flatsome jest płatny. Mam usługę instalacji WordPressa wraz z tym szablonem. Po instalacji dostajesz ode mnie nagrania 7h warsztatów na temat używania tego szablonu. Zamów instalację kontaktując się ze mną poprzez formularz kontaktowy.

Co na tym blogu będzie?

Nie wiem jeszcze jaka będzie forma tego bloga docelowo. Dam sobie pierwsze 30 dni na pisanie tego bloga w formie krótkich notatek na temat tego co dziś zrobiłam w swoim biznesie online.

To (pisanie takiego bloga każdego dnia z takim podsumowaniem) swoją drogą jest świetnym narzędziem do tego, aby przemyśleć swoje różne koncepcje. Zastanowić się nad słusznością wykonanych działań oraz ich celowością. To skłania do refleksji, a także do planowania. Bo skoro jutro, pojutrze też mam coś pisać, no to chcę coś z sensem napisać. Zatem zaczyna się planowanie tego co zrobię.

Polecam taki trening każdej osobie początkującej.

Co dziś w moim biznesie online zrobiłam:

  • Napisałam szkic wpisu na temat moich skołtunionych włosów. Jeszcze nie Jest opublikowany wiec podlinkuje później. Gdy go napisałam, stwierdziłam, że to nie jest dobry temat na ten blog na tej domenie. Że przecież mam domenę 10-lat-mlodsza.pl i że od dawna nosiłam się z zamiarem budowania takiego bloga/strony w temacie urody i zdrowia, zatem stwierdziłam, że ten napisany wpis o włosach, bardziej pasuje na tamten blog, na tamtą stronę. Z tym że ona jest już stworzona, ale jeszcze nic na niej nie ma. Więc. Pomyślałam, że czas aby zaczęła funkcjonować. Tym bardziej, że jestem w programie partnerskim drogerii internetowej. Więc warto zacząć rozwijać taką stronę w temacie urody i zdrowia.

    Zatem wpis o włosach zapisałam póki co jako szkic i będę go przenosić na stronę 10-lat-mlodsza.pl. A na tym blogu postanowiłam zacząć prowadzić wpisy o tym jak buduję swój biznes online. Więc oto jest pierwszy wpis w tym temacie.

Co dziś jeszcze planuję zrobić:

  • Przeprowadzę trzeci FBLIVE z 30. Nie wiem jeszcze jaki temat zrobię. Jest to wyzwanie, które wymyśliła Natalia Marinska osoba z mojej grupy Partnerów Biznesowych z Wyzwania 12 tygodni. Na naszej zamkniętej grupie mobilizujemy się wzajemnie do działania i ostatnio Natalia wymyśliła takie wyzwanie. Więc biorę w nim udział.
  • Poza tym muszę dziś rozliczyć spółkę swoją i wysłać rozliczenia do biura księgowego.
  • Oraz muszę dokończyć procedurę otwierania TwójStartUp, ponieważ postanowiłam wygasić spółkę i rozpocząć swoje działania ze Start Upem. Dziś chce wysłać już komplet dokumentów.
  • No i jeszcze dokończenie tego wpisu, który piszę, aby go opublikować.
  • O 20:00 mamy spotkanie z Partnerami biznesowymi z Wyzwanie 12 tygodni.
  • No i jeszcze zrobię montaż wideo do maila, który ma być wysłany o 20:00 do mojej listy mailingowej z kampanią WARSZTATY 21 dni.
  • Do tego trzeba będzie zrobić dwie wersje strony i dwa maile napisać.

Jest 15:20 właśnie. Wiec zostało mi 7h na zrobienie tego wszystkiego. A teraz, gdy ten wpis opublikuję, to idę zjeść coś. KOCHAM swoją pracę online 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *